מבחן מחוננים- מה צריך לדעת על זה?

מבחן מחוננים - מה צריך לדעת על זה?

לילדים שונים יש גרף התקדמות שונה, ואפשר לראות זאת כבר מגיל צעיר ובכיתות הנמוכות. מצד אחד, יש ילדים מתקדמים יותר שתופסים דברים מוקדם יותר מאחרים, ומנגד, ילדים איטיים יותר, שצריכים יותר תרגול, וזקוקים להרבה יותר עזרה כדי להצליח ולספוג את החומר. לעיתים, עבור הילדים המחוננים יותר, הכיתה הרגילה נראית איטית, מיותרת ולא פרקטית, ולכן, הם צריכים לצרוך את החומר בצורה מהירה יותר, ואף להתקדם לחומר מתקדם יותר. את היכולת לאתר את אותם ילדים, אפשר לקבל באמצעות מבחן מחוננים מקצועי שנעשה דרך גורמים מקצועיים. מבחן מחוננים איכותי בוחן את הילד ויודע לתת תמונת מצב מדויקת לגבי תפקודו האקדמי והבינאישי, ואף פותח לו את האפשרות להיכנס לכיתות מחוננים ייעודיות.

לפתוח דלתות נוספות

ניתן לקיים מבחן מחוננים בהרבה מאוד שלבים, בעיקר בבתי הספר היסודיים. כאשר ילד מאובחן כמחונן, נפתחות בפניו מספר דלתות, כמו שיעורי העשרה אקסטרניים, שיעורים מתקדמים, ואפשרות אף לקיים את המבחן הפסיכומטרי במהלך התיכון. ילד אשר מרגיש שהוא מבזבז זמן בכיתות הרגילות, חייב לערוך מבחן מחוננים על מנת לייעל את הזמן שלו ולהצליח להתקדם, היכן שחבריו לכיתה פשוט מתקשים. המורים שמקבלים בשיעורי המחוננים בשלב מאוחר יותר הם מורים איכותיים יותר, ואפשר להתקדם בחומר ולהבין חומרים של כיתות מתקדמות יותר. בסופו של דבר, הלימודים האקסטרניים הופכים לחלק חשוב בתוכנית הלימודים והם מכינים את הילד המחונן לתיכון בצורה הטובה ביותר.

להתכונן בצורה נכונה

מבחן מחוננים הוא אירוע חשוב בחייהם של הרבה מאוד ילדים צעירים ולכן, הם לא לוקחים אותו בקלות ראש. הדרך הנכונה ביותר לגשת למבחן היא אחרי הכנה מדוקדקת ונכונה של אנשי מקצוע. כיום יש הרבה חברות שיודעות להכין את הילדים למבחן החשוב, בכמה דרכים שונות ובהדרכה ספציפית. ממש כמו קורס הכנה לפסיכומטרי, הקורסים הייעודיים הללו עוזרים לילדים להבין את מהות השאלות ולעזור להם לפצח את הדרך הטובה ביותר לצלוח את המבחן. יש כיום אפשרות לעשות קורסים אונליין ואפילו קורסים פרונטליים, והכל במטרה להשיג את הציון הנכסף, ולהיכנס לכיתות המחוננים האיכותיות, שמסייעות להתקדם אקדמית בצורה מהירה ויעילה יותר.

כתיבת תגובה